Agnieszka – żyłam w kłamstwach, mniejszych bądź większych

Agnieszka – żyłam w kłamstwach, mniejszych bądź większych

Na Kurs Alpha zaprosiła mnie koleżanka z pracy. Wtedy uważałam siebie za osobę wierzącą. Moja wiara ograniczała się jednak do pójścia na mszę niedzielną i w święta. Żyłam w kłamstwach, mniejszych bądź większych. Nie widziałam związku między relacją z Bogiem a postępowaniem na co dzień. Pan Bóg był mi potrzebny tylko w trudnych sytuacjach, gdy coś mi nie wychodziło.

Zaczęłam chodzić na spotkania Kursu Alpha, ale tak naprawdę nie byłam zainteresowana tym co się na nim działo. Nastawiona byłam tylko na konsumpcję. Moje nastawienie zmieniło się trochę po weekendzie Alpha. Dojechałam na niego spóźniona i nie chciałam zostać dłużej, ale namówiła mnie ekipa Alpha. I zostałam.

Dzięki Alphie zaczęłam zbliżać się do Boga. Zaczęłam codziennie czytać Biblię i zrozumiałam, że zawarte w niej rady pomagają mi obrać kierunek w którym kierunku iść. Dzięki Alphie trafiłam również do wspólnoty Woda Życia, gdzie poznałam wiele osób, z którymi mogę wspólnie wymieniać się doświadczeniami wiary. Dziś Bóg daje mi czas na to, czego normalnie nigdy bym nie zrobiłabym. Pozwala dzielić się moim czasem i umiejętnościami z innymi ludźmi.