Alpha to cykl 10 spotkań o chrześcijaństwie. Ale nie tylko. Alpha to próba spojrzenia na temat wiary z zupełnie innej strony. To wymiana doświadczeń, ciekawi ludzie, zabawa i dyskusje o sprawach, które być może od dawna Cię nurtują.

„Jak do większości nowości, tak i do Alpha podeszłam sceptycznie. Był zbyt niekonwencjonalny.” Agnieszka

Kolacja

Każde spotkanie rozpoczyna się kolacją. Na „szwedzkim stole” czekają na Ciebie sałatki, owoce i ciasta. Co ważne, podczas posiłku nie będziesz czuł się samotnie. Otwartość na drugiego człowieka i życzliwa atmosfera to ważny element tej części spotkania.

„To był dla mnie szok. Nigdy wcześniej nie spotkałem tylu wspaniałych, radosnych i życzliwych osób w jednym miejscu.” Kamil

Wykłady

Kolejnym punktem programu jest wykład. To doskonała okazja, by poszerzyć i uporządkować swoją wiedzę, a przy okazji dobrze się bawić. Podczas prelekcji dowiesz się m.in. czym jest chrześcijaństwo, jaki związek ma z naszym życiem Jezus, jaki sens ma nasze życie. Ale nie tylko. Dowiesz się także, dlaczego menedżer szybko przepłynął basen, poznasz historię pewnej miłości oraz odpowiesz sobie na pytanie dotyczące Twoich… butów.

„Podczas wykładu coś mnie dotknęło, poruszyło, coś mnie zainteresowało, tak że chciałem przyjść na następny, a potem na kolejne. Każde spotkanie dawało mi dużo do myślenia.” Karol

Dyskusja

Po wykładzie odbywają się spotkania w małych grupach dyskusyjnych. To czas na wypowiedzenie własnych opinii i wątpliwości, wysłuchania zdania innych. Zasada obowiązująca w tej części spotkania to: możesz zapytać o wszystko. Alpha to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne. Spotkanie w grupie to również okazja do poznania bliżej innych ludzi.

Weekend Alpha

W trakcie Alpha organizowany jest Weekend Alpha. Wspólny wyjazd to doskonała okazja do poznania nie tylko innych ludzi ale również i siebie.

Ile kosztuje?

Alpha jest darmowa. Jeśli zechcesz, możesz wnieść dobrowolny datek lub po prostu przynieść coś na wspólną kolację: cukierka, jabłko albo jakieś ciastka.